11. 1. 2017

 

31187673_l.jpg (5279)Dnešné mobilné telefóny sa svojím výkonom priblížili k herným konzolám. Čo sa týka ponuky hier, dalo by sa dokonca povedať, že už ich prekonali. Napokon to je hlavný dôvod, prečo Vlado vymenil vreckovú hernú konzolu za výkonný „herný mobil". Každý deň sú na Google Play nové hry a väčšina z nich dokonca zdarma. Telefón využíva nielen na hranie najnovších mobilných hier, ale aj na sledovanie herných noviniek a online streamov.

hrac_sectorsk_ico.png (5275)6:00 - Sector.sk

Niekto ráno pri raňajkách otvorí noviny a prečíta si, čo nové sa udialo vo svete. Vlado sa ale nezaujíma o politiku ani šport, radšej si prečíta novinky z herného sveta, recenzie najnovších hier a pozrie sa na akruálne trailery. Všetko nájde v aplikačnej verzii najväčšieho domáceho herného webu.

iPhone, Android (zadarmo)

 

hrac_reddit_ico.png (5274)6:30 – Reddit

Nasleduje „presun" na Reddit. Jedna z najnavštevovanejších internetových stránok vôbec sa nedávno dočkala aplikácie, ktorá viditeľne zrýchlila prehliadanie príspevkov na mobile. O tom, aké články, obrázky a videá sa Reddite objavia, rozhoduje komunita svojím hlasovaním. Vďaka tomu je na Reddite vždy to najzaujímavejšie. Vlado navštevuje predovšetkým sekcie venované jeho obľúbeným hrám. Hneď vie, čo je v League of Legends, Dota a jeho ďalších hrách nové.

iPhone, Android (zadarmo)

 

hrac_pokemongo_ico.png (5273)7:10 - Pokémon GO

Cestu do práce si Vlado spríjemňuje chytaním pokémonov. Mobilná hra postavená na princípe rozšírenej reality kombinuje reálny svet s virtuálnymi prvkami - v tomto prípade s pokémonmi. Keď je dobrý deň, Vlado chytí cestou do práce aj päť pokémonov.  Hra Pokémon GO ho už síce nebaví tak, ako keď vyšla v lete, ale vďaka neustálemu vylepšovaniu a pridávaniu nových druhov pokémonov má stále motiváciu z času na čas si ju spustiť.

iPhone, Android (zadarmo)

 

hrac_twitch_ico.png (5276)12:00 – Twitch

V práci, pochopiteľne, veľa času na hry nie je. Pauza na obed ale predstavuje skvelú príležitosť na pozretie nejakého streamu. Twitch je momentálne najobľúbenejšou platformou na sledovanie komentovaných prenosov z najnovších hier od ľudí z celého sveta. V širokej ponuke titulov nechýbajú ani mobilné hry.

iPhone, Android (zadarmo)

 

hrac_clashroyale_ico.png (5271)16:20 - Clash Royale

Clash Royale je pre Vlada jasnou voľbou, keď si chce niečo zahrať, ale má len chvíľku času. Napríklad behom cesty z práce domov. Claysh Royale kombinuje prvky kartovej hry a stratégie. Ovládanie je ale veľmi jednoduché, boje rýchle a svižné. Niet divu, že bola vyhlásená mobilnou hrou roka 2016.

iPhone, Android (zadarmo)

 

hrac_azscreenrecorder_ico.png (5270)17:50 - AZ Screen Recorder

AZ Screen Recorder beží na pozadí vždy, keď Vlado hrá na mobile. Pomocou tejto aplikácie zaznamenáva najlepšie momenty zápasov a tie potom zdieľa na YouTube. Počty odberateľov rastú s každým nahraným videom. Veľkou výhodou AZ Screen Recorder je to, že nahrávanie sa dá aktivovať aj bez toho, aby bolo nutné opustiť hru. Stačí stlačiť „plávajúce tlačidlo" Record a je to.

Android (zadarmo)

 

hrac_vainglory_ico.png (5277)19:00 - Vainglory

Žáner takzvaných MOBA hier momentálne vládne online hraniu. Čím ďalej tým viac hráčov sa vydáva do arén, aby sa v zastúpení svojho hrdinu stretli so svojimi oponentmi a nástrahami v podobe počítačom ovládaných nepriateľov. Hrdinovia sa líšia nielen vzhľadom, ale aj vlastnosťami a tým pádom  i štýlom hry. Jedným z mála titulov, ktorým sa podarilo preniesť MOBA do mobilnej podoby, je Vainglory. Nielenže skvele vyzerá, ale taktiež veľmi svižne beží, a čo je najdôležitejšie, dobre sa ovláda. Jedinou nevýhodou Vainglory je, že pri hre Vlado neraz strávi viac času, ako pôvodne plánoval. Vstať o šiestej ráno po troch hodinách spánku predstavuje tú najväčšiu výzvu.

iPhone, Android (zadarmo)

 

hrac_mobcrush_ico.png (5272)20:00 - Mobcrush

V poslednom čase Vlado experimentuje so streamovaním hier. Mobcrush sa veľmi podobá na známejší Twitch.  Skvelé je, že na mobile môžete cez Mobcrush streamy nielen sledovať, ale v prípade niektorých hier aj sami vysielať. Do tohto zoznamu patrí aj Vainglory.

iPhone, Android (zadarmo)

Blíži sa éra herných konzol k svojmu koncu? Ťažko povedať, ale je jasné, že  úloha mobilného telefónu ako hernej platformy strmo stúpa. Zatiaľ čo ešte pred rokmi sme sa mohli na mobile zahrať len jednoduché zábavky, dnes sa na vývoj mobilných hier zameriavajú renomovaní vývojári a na ich výrobu vynakladajú omnoho väčšie rozpočty. Máte radšej aktívnejšiu zábavu, ako je vysedávanie pri videohrách? Nabudúce sa zameriame na to, ako sa dá mobil využiť pri športe.

Chcete, aby sme v seriáli  rozpísali aj vašu životnú úlohu? Napíšte nám pár viet o tom, čo robíte, na mail info@topaplikacie.sk.