8. 1. 2019

nokia_9_render_black5_nowat.png (9513)

Úniky pripravovaných telefónov sú už dnes súčasťou marketingu IT firiem, a preto ani Nokia 9 PureView s piatimi fotoaparátmi už nie je žiadnym tajomstvom.

A mohol by to byť jeden z najzaujímavejších mobilných telefónov v tomto roku. Vďaka Evanovi Blassovi je zrejmé, že Nokia 9 PureView má 5 zadných fotoaparátov umiestnených na chrbte telefónu veľmi netradične. Okrem toho tu bude aj snímač na meranie hĺbky fotených predmetov. Bude mať aj čítačku odtlačkov prstov umiestnenú pod displejom a to je jeden z trendov, ktorý budeme vidieť v roku 2019 veľmi často. Nokia 9 bude údajne založená na procesore Snapdragon 845, môžeme očakávať 6 GB pamäte RAM, 128 GB vnútorného úložného priestoru, bezdrôtové nabíjanie a 5,9- alebo 6-palcový displej 2K s podporou HDR10.

Je naozaj potreba mať 5 zadných kamier? Nuž Nokia má už z minula skúsenosti s telefónmi PureView, ktoré mali na svoju dobu fakt nevídané rozlíšenie. Aj teraz má päť kamier pracovať v tandeme na zachytenie čo najvyššieho množstva detailov a to aj pri slabom osvetlení. Samozrejme, treba to vidieť v praxi, rozhodne ale je na čo sa tešiť.

A kedy uvidíme Nokia 9 PureView uvidíme? No, na výstave CES v Las Vegas na začiatku januára ešte asi nie. MWC vo februári v Barcelone je zase dosť ďaleko. Osobne si myslíme, že Nokia zverejní tento telefón na samostatnej akcii niekedy na konci januára, pravdepodobne v Londýne. To by bol ideálny čas a miesto a na tento telefón by sa tak dala zamerať pozornosť všetkých IT novinárov.