12. 3. 2018

kamion.jpg (8474)

Autonómne nákladné vozidlá Uber teraz prepravujú náklad pre zákazníkov Uber Freight.

Autonómne nákladné vozidlá spoločnosti Uber teraz robia skutočnú prácu pre zákazníkov prostredníctvom Uber Freight, komerčnej aplikácie Uber. Prvé jazdy prebiehajú v Arizone, pričom pravidelné výjazdy prebiehajú s ľudskými vodičmi a autonómnymi nákladnými vozidlami, ktoré pracujú v tandeme.

Funguje to tak, že Uber naloží náklad na konvenčnom, ľudsky riadenom ťahači, ktorý vyzdvihne náklad od odosielateľa a potom urobí krátku trasu na prekladisko, kde sa potom náklad nakladá na diaľkovú trasu, ktorá je riadená autonómne. Autonómny ťahač tak prejde diaľkovým jazdným režimom dlhšiu časť cesty a následne znovu odovzdáva náklad človekom riadenému ťahaču na krátku prepravnú vzdialenosť.

Skupina pokročilých technológií spoločnosti Uber jednoducho nasadzuje svoje vozidlá s vlastným riadením na platforme Uber Freight rovnakým spôsobom, ako autonómny tím v rámci spoločnosti Uber, ktorá testuje a nasadzuje svoje vozidlá s vlastným pohonom.

Je to veľký krok smerom ku komerčnému využitiu autonómnej techniky vozidiel Uber a zdá sa, že tak Uber predchádza niektorých konkurentov. Tieto informácie sú taktiež prvé, ktoré sme mohli nateraz získať.

Zdroj: techcrunch